Viktig information angående enkätundersökningen 2017

                                Klubbinformation angående enkäten 2017

 

 

 

Delta i klubbens utvecklingsresa mot framtiden! Arrangemanget sker i samverkan med Svenska Golfförbundet och Player 1st, (Svenska Golfförbundets samarbetspartners för medlemsundersökningar). Medlemsundersökningen kommer att gå ut via mail tre gånger per säsong till en tredjedel av medlemmarna varje gång, slumpmässigt utvalda. Första medlemsundersökningen skickas ut den 31.e maj och övriga två i slutet av juli och mitten av september. I medlemsundersökningen ställs frågor kring bland annat bana, klubbhus, tränare, klubbledning med mera.  Medlemsundersökningen är en viktig del i klubbens verksamhet för att skapa ett långsiktigt utvecklings-och förbättringsarbetet på klubben från ”antagande till fakta”!

 

Vi hoppas på stort deltagande och resultatet kommer att vara en plattform för styrelsen arbete och klubbens utveckling.

 

 

Varmt välkomna att delta i klubbens utvecklingsresa

 

Styrelsen Tortuna

Det här inlägget publicerades den tisdag, maj 30th, 2017 at 17:45 Peder Sandström

Kommentera